تمام کدهای خطا یا ارورهای یخچال ساید بای ساید ال‌جی

در این مقاله، قصد داریم تا در رابطه با علت خاموش‌نشدن یخچال فریز که همچنین با اصطلاحات دیگری چون «یکسره‌شدن یخچال» یا «یکسره کارکردن یخچال» و نیز «اتومات‌نکردن یخچال» شناخته می‌شود، صحبت کنیم. در ادامه علت خاموش‌نشدن یخچال یا یکسره‌شدن آن را توضیح داده و راه حل‌های رفع مشکل را بیان خواهیم کرد.
اگر بر روی نمایشگر یخچال ال‌جی خود، کد خطا یا اروری را مشاهده نمودید، بهتر است هرچه سریعتر برای رفع ارور یا کد خطا اقدامات لازم را انجام دهید. در مواردی ارور ساید بای ساید ال‌جی، به یک ایراد موقتی دستگاه اشاره می‌کند و در این مواقع رفع کد خطای یخچال ال‌جی به وسیلهٔ اقداماتی کوچک امکان‌پذیر است. لذا دانستن معنی کد خطا و چگونگی نحوهٔ برطرف‌نمودن ارور یخچال فریزر ال‌جی بسیار مفید بوده، که در این مقاله، می‌خواهیم تمامی ارورهای یخچال‌های ال‌جی را برای شما عزیزان بیان کنیم و در هر مورد اجزایی که می‌بایست بررسی شوند را مشخص نموده‌ایم.
دستهٔ دیگری از ارورهای یخچال‌های ساید ال‌جی به مشکلات پیچیده‌تری مربوط‌اند. در این مواقع برای برطرف‌نمودن خطا لازم است، حتماً با متخصصان تعمیر یخچال و ساید بای ساید که تجربه و دانش کافی دارند، تماس بگیرید.
در صورتی که یخچال فریزر ساید بای ساید ال‌جی‌تان دچار مشکلی شده است، یا اروری بر روی صفحهٔ نمایشگر آن ظاهر شده که از معنای آن اطلاع ندارید، مقالهٔ حاضر می‌تواند به شما کمک نماید.
اگر یخچال ال‌جی شما همچنان با مشکل رو به رو بوده و یا ارور آن برطرف نشده است، با نمایندگی رسمی تعمیر یخچال ال‌جی در اصفهان با شمارهٔ   ۹ ۹ ۹ ۹ ۹ ۲ ۲ ۳ – ۱ ۳ ۰  تماس بگیرید. 
نمایش این کد بر روی صفحه نمایش به معنای این است که یخچال در حالت دمو یا نمایشگاهی وجود دارد. در این حالت اجزای خنک‌کننده یخچال از کار می‌افتند. این حالت برای صرفه‌جویی انرژی در مواقع نمایش یخچال در داخل فروشگاه کاربرد دارد. برای اینکه یخچال خود را از این حالت خارج کنید، بهتر است به دفترچهٔ راهنمای یخچال ال‌جی مراجعه کنید. در اکثر یخچال‌های ساید بای ساید ال‌جی، مراحل کار به صورت خلاصه به شرح زیر است:
ابتدا درب یخچال را باز کنید و دربی که پنل بر روی آن واقع است (درب سمت چپ) را ببندید. کلید ICE PLUS/LOCK را به همراه کلید REFRIGERATOR بصورت همزمان فشار داده و ۳ الی ۶ ثانیه نگه دارید. یخچال بایستی به حالت کارکرد نرمال خود بازگردد.
ایراد در موتور فن یخچال دلیل بروز این ارور می‌باشد. موتور فن یخچال را برررسی نمایید و در صورت تشخیص تکنسین آن را تعویض نمایید.
این ارور به خطای فن در بخش یخ‌سازی دستگاه اشاره دارد. بررسی کنید فن بخش یخ‌ساز مسدود نباشد. معیوب‌بودن موتور فن و یا سیم‌کشی‌های مدار این بخش، ایراد در برد کنترل و یا ازکار‌افتادن کلی موتور فن می‌تواند از دلایل بروز این خطا باشد.
موتور فن یخ‌ساز دچار مشکل شده است. بررسی موتور فن یخ‌ساز و تعویض آن در صورت لزوم باید با تشخیص تکنسین تعمیرات یخچال صورت گیرد.
این خطا مربوط به ایراد در هیتر دیفراست، PCB یا فیوز می‌باشد. بررسی هیتر دیفراست و برد کنترل پاور و نیز فیوز توسط تکنسین ضروری است و نیز تعویض هر یک از این اجزاء می‌بایست با نظر تکنسین انجام گیرد.
این ارور مربوط به سنسور فریزر می‌باشد. سنسور و اتصالات آن را چک کنید. در صورت تشخیص تکنسین اجزائی مانند ترمیستور، اتصالات سیم‌ها و یا PCB اصلی ممکن است به تعویض نیاز داشته باشند.
اشاره به کارکرد غیرعادی موتور فن دارد. موتور فن را بررسی نمایید. ممکن است نیاز به تعویض موتور فن و یا برد کنترل اصلی باشد.
این خطا به ایراد سنسور یخچال اشاره دارد. سنسور و سیم‌کشی‌ها و اتصالات را بررسی نمایید. ممکن است تعویض ترمیستور، اتصالات سیم‌ها و یا برد کنترل پاور اصلی لازم باشد.
خطای سنسور رطوبت دستگاه. جهت وجود اتصال کوتاه یا ایراد در سیم‌کشی سنسور به دقت مدار را بررسی نمایید. ممکن است سنسور رطوبت یخچال معیوب بوده و نیاز به تعویض داشته باشد.
این ارور به ایراد سنسور یخ‌ساز اشاره دارد. سنسور را برای هرگونه اتصال کوتاه یا ایراد در سیم‌کشی آن بررسی کنید. ممکن است سنسور یخ‌ساز یخچال معیوب بوده و نیاز به تعویض داشته باشد.
این خطا مربوط به سنسور بخش دِراور یا کشویی یخچال است. سنسور کشویی را برای هرگونه اتصال کوتاه یا ایراد در سیم‌کشی آن بررسی کنید. ممکن است سنسور دمای بخش دِراور یخچال نیاز به تعویض داشته باشد.
خطای سنسور دمای محیط. دلایل بروز خطا خرابی سنسور، اتصال کوتاه و یا ایراد در اتصالات و سیم‌کشی‌ها می‌باشند.
اشاره به خطای سیستمی در داخل یخ‌ساز دارد. بخش تست گیرندهٔ یخ‌ساز را بررسی نمایید. در صورت تشخیص تکنسین باید مجموعه یخ‌ساز را تعویض نمایید.
ارور فلومتر یا جریان‌سنج دستگاه. فشار آب را بررسی نمایید. فلومتر ممکن است معیوب شده باشد که نیاز به تعویض خواهد داشت.
هشدار از کارافتادن فن اواپراتور. موتور فن اواپراتور، برد کنترلی و سیم‌ها و اتصالات جزو اجزائی هستند که باید بررسی و در صورت تشخیص متخصص، تعویض گردند.
این خطا به خراب‌بودن موتور فن کندانسور اشاره دارد. موتور فن کندانسور، برد کنترلی و سیم‌کشی‌های مربوطه را کنترل کنید. همچنین در صورت خرابی این قطعات، بنابر تشخیص متخصص، تعویض آنان ممکن است لازم باشد.
ارور فوق به خطای ارتباطات اشاره می‌کند. خطای ارتباطی بین برد اصلی و برد نمایشگر را بررسی نمایید. برد کنترلی نمایشگر، PCB و یا سیم‌کشی‌های مربوطه در صورت نیاز، باید تعویض گردند.
خطای موتور فن فریزر. فن فریزر و موتور آن را بررسی نمایید. ممکن است برای رفع خطا لازم به تعویض موتور فن فریزر باشید.
در صورتی که سنسور در دیفراست به بالای ۴۰ درجه فارنهایت نرسد، این ارور نمایش داده می‌شود. فیوز معیوب، هیتر خراب و برد کنترلی دارای عیب می‌توانند دلایل بروز خطا باشند، آنها را بررسی کنید. اجزائی که در صورت لزوم نیاز به تعویض خواهند داشت، شامل مجموعه کنترلر، هیتر دیفراست و رله برد کنترل می‌باشد.
این خطا به سنسور دیفراست فریزر مربوط است. ایرادات سیم‌کشی و یا اتصال کوتاه سنسور را بررسی نمایید. ممکن است مجموعه کنترلر خراب باشد که نیاز به تعویض دارد. مجموعه کنترلر شامل ترمیستور دیفراست و فیوز برای سیستم دیفراست می‌باشد.
این خطا به سنسور دیفراست یخچال مربوط است. ایرادات سیم‌کشی و یا اتصال کوتاه سنسور را بررسی کنید. مجموعه کنترلر که شامل ترمیستور دیفراست و فیوز برای سیستم دیفراست می‌باشد، ممکن است معیوب و نیاز به تعویض داشته باشد.
در صورت نرسیدن سنسور به دمای بالای ۴۰ درجه فارنهایت، ارور فوق نمایش داده می‌شود. دلایل بروز خطا که می‌بایست چک شوند، شامل فیوز معیوب، هیتر خراب و برد کنترلی معیوب هستند. اجزائی که احتمال تعویض خواهند داشت، مجموعه کنترلر، هیتر دیفراست و رله برد کنترل می‌باشد.
این کد خطا مربوط به فن دمنده یخ‌ساز و یا موتور یخ‌ساز است. احتمالا این قطعات دچار خرابی شده و نیاز به تعویض دارند. همچنین ممکن است، برد پاور اصلی نیز نیاز به تعویض داشته باشد.
در صورتی که صدای کلیک مانندی به گوش برسد و این کد خطا نمایش داده شود، رله کمپرسور خراب بوده و نیاز به تعویض خواهد داشت.
این خطا در مواقعی که فضای خالی در درب وجود داشته باشد، بطوری که یخچال تشخیص داده که بصورت کامل ایزوله نبوده و هدر رفت انرژی دارد، نمایش داده می‌شود. ارور فوق همچنین می‌تواند به معنای پربودن فریزر نیز باشد. درب یخچال را چک کنید. قفل درب و لاستیک‌های اطراف درب را بررسی نمایید. گاهس با کشیدن یخچال از برق و اتصال دوباره به پریز پس از چند ثانیه، مشکل برطرف می‌گردد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!