مصرف آب در ماشین لباسشویی

مصرف آب لباسشویی شاید در درجۀ اول چندان با اهمیت به نظر نرسد. اما از آنجایی که در دنیای امروز صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی اهمیت زیادی دارد، لذا برخی از کارشناسان توصیه می‌کنند که هنگام خرید برخی از لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی، به این مسئله نیز تا حد امکان توجه شود. حتی در این مورد در بسیاری از وب سایت‌های اینترنتی نیز به مطالب مفیدی در این رابطه اشاره شده است که آگاهی از آنها خالی از لطف نیست.
در مجموع چند عامل می تواند در انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب تاثیرگذار باشد از جمله:

– شرکت سازنده
– برچسب انرژی ماشین لباسشویی
– مصرف آب دستگاه
– ابعاد و سایز لباسشویی
– قیمت
– اصطلاحات نوشته شده روی ماشین لباسشویی

و البته موارد دیگری که ممکن است اهمیت کمتری در این میان داشته باشند. ولی همانطور که مشاهده کردید، میزان مصرف آب لباسشویی یکی از مهمترین نکات آن هنگام خرید می‌تواند باشد. به ویژه در مناطقی از جهان که خشکسالی و کمبود آب وجود دارد. بنابراین باید به این مسئله توجه کرد. به‌خصوص با توجه به افزایش گرمای کرۀ‌زمین و هشدار کارشناسان به آیندۀ جهان.
از طرف دیگر مسئلۀ قبض آب را نیز باید در نظر گرفت چرا که طبیعتاً هر چه مصرف آب شما کمتر باشد، قبض کمتری را نیز در نهایت پرداخت خواهید کرد.

صرفه‌جویی در مصرف آب لباسشویی:

امروزه شرکت‌ها و برندهای سازندۀ لباسشویی در جهان نیز تلاش دارند تا با توجه به نکات اشاره شدۀ بالا، محصولات جدیدی تولید کنند که مصرف آب آنها کم باشد. از جمله راهکارهای آنها استفاده از سیستم‌های مختلفی به این منظور بوده است که در ادامۀ مطلب به آنها اشاره می کنیم.
اما ما هم چند توصیه به شما داریم:

• جهت خرید ماشین لباسشویی، نوع لباسشویی درب از جلو را انتخاب کنید (لباسشویی‌هایی که درب آنها از سمت بالاست مصرف آب بیشتری دارند.)
• جهت شستشوی لباس‌ها، در ایام تعطیل و زمانی که مصرف آب کمتر است، اقدام کنید.
• به توضیحات دفترچۀ راهنمای لباسشویی توجه کنید و لباس‌ها و هر نوع وسیلۀ نخی یا پارچه‌ای را مطابق با برنامۀ شستشوی پیشنهاد شده در ماشین قرار دهید. (برای مثال لباس‌های جین را همراه با سایر لباس‌ها در ماشین قرار ندهید.)
• پیش از آغاز به کار دستگاه مطمئن شوید که لاستیک دور درب لباسشویی کاملاً سالم است و نشتی ندارد.
• از دستگاه لباسشویی زمانی استفاده کنید که پر شده باشد و به این ترتیب یکبار تعداد زیادی از البسه شسته شوند.
• برخی از ماشین‌های لباسشویی گزینه‌هایی جهت شستشوی بیشتر دارند، سعی کنید به منظور صرفه‌جویی تا حد امکان از آنها استفاده نکنید.
• جهت خرید، ماشین لباسشویی‌های نو و جدید را انتخاب و خریداری کنید.

خوشبختانه امروزه بیشتر ماشین لباسشویی‌های موجود در بازار بطور اتوماتیک و کاملاً خودکار میزان مصرف آب را تنظیم می کنند و نیازی به نگرانی در این مورد وجود ندارد. از طرف دیگر وجود برخی از سیستم‌های پیشرفته در این دستگاه‌ها می‌تواند در این زمینه بسیار مفید باشد. از جمله:

– سنسورهای جریان آب
– سیستم شستشوی دقیق
– سیستم صرفه‌جویی اتوماتیک آب
– برنامه شستشوی سریع
– سیستم شستشوی مانند دست
– سیستم ضد نشت آب

و انواع قابلیت‌های جالب دیگر که امروزه شرکت‌های معروف و بزرگی مانند بوش، سامسونگ، ال‌جی (LG)، میله و غیره در ماشین لباسشویی‌های جدید خود قرار می‌دهند تا به مصرف بهینۀ آب کمک کنند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!