[vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column][vc_column_text]

مصرف انرژی جاروبرقی

[/vc_column_text][vc_column_text]

مصرف انرژی جاروبرقی اهمیت زیادی دارد. برای مصرف‌کنندگان طبیعتاً میزان مصرف انرژی جاروهای برقی و توان این دستگاه‌ها اهمیت زیادی دارد. با افزایش اهمیت مسئلۀ قیمت انرژی در دنیای امروزی، بسیاری از خریداران جاروبرقی و سایر لوازم خانگی سعی می‌کنند که تا حد امکان بهترین مارک‌های جاروبرقی‌های جدید با میزان مصرف انرژی نسبتاً پایین را انتخاب و خریداری کنند.
هر چه مصرف انرژی برق جاروبرقی‌ها کمتر باشد طبیعتاً هزینۀ نهایی برق نیز کمتر خواهد شد و این مسئله در دراز مدت به نفع خانواده‌ها است. به‌خصوص خانواده‌های پرجمعیت که هر چند روز یکبار منزل خود را با استفاده از جاروبرقی تمیز می‌کنند و یا خانه‌هایی با متراژ بزرگ به‌ویژه در مناطقی که در آنها گرد و غبار نسبتاً زیاد است.
مقدار مصرف برق جاروبرقی ارتباط مستقیمی با شرایط و عوامل زیر دارد:

– درجه‌بندی مصرف انرژی
– شاخص بازده انرژی
– حداکثر توان مکش
– قدرت پاک‌کنندگی

موارد نوشته شده در برچسب انرژی جاروبرقی‌ها درج می‌شود و با نگاهی ساده به این برچسب‌ها براحتی می‌توان شرایط و عملکرد این دستگاه‌ها را در زمینۀ میزان برق مورد نیاز آنها و همچنین عملکرد موتور، قدرت پاک کنندگی و بازدهی جاروبرقی را بررسی کرد.
برچسب انرژی جاروبرقی‌های ساخته شده توسط برندهای معتبر بین‌المللی، در آزمایشگاه‌ها در شرایط خاصی مورد بررسی و آزمایش‌های دقیقی قرار می‌گیرند تا میزان درجه‌بندی‌ها و همچنین اعداد و ارقام نسبتاً صحیحی بدست بیایند. باید این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی که این شاخص‌ها را اندازه‌گیری می‌کنند، تا حد امکان تلاش می‌کنند که دقیق‌ترین ارقام و درجات را جهت اعلام نتایج رسمی بدست بیاورند. به ویژه در کشورهای پیشرفته اروپایی که دارای استانداردهای سطح بالایی در این زمینه هستند. ممکن است در راهنمای خرید جاروبرقی‌های جدید در مورد این برچسب‌ها اطلاعات چندانی نوشته نشده باشد اما بهتر است خریداران به نکات مربوطه توجه کافی داشته باشند:

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column][vc_column_text]

درجه‌بندی مصرف انرژی:

[/vc_column_text][vc_column_text]

درجات رنگی هر یک نشان‌دهندۀ رتبۀ بازدهی جاروبرقی هستند. این درجات از A شروع شده و در نهایت به G ختم می‌شوند. در این میان طبیعتاً درجه A بهترین رتبه است و جاروبرقی‌های دارای این درجه دارای بهترین و بهینه‌ترین میزان بازدهی مصرف برق هستند. برعکس هر چه از رتبه A به رتبه‌های دیگر می‌رویم، بازدهی دستگاه کمتر می‌شود. برای مثال اگر هنگام خرید جاروبرقی مردد باشید و قصد مقایسۀ دو مدل را داشته باشید که یکی از آنها دارای درجه مصرف برق A و دیگری درجه مصرف B یا C باشند، طبیعتاً خرید مورد اول به صرفه‌تر و بهتر است.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column][vc_column_text]

بازدهی انرژی جاروبرقی:

[/vc_column_text][vc_column_text]

میزان بازدهی جاروبرقی‌ها با استفاده از درصد اندازه‌گیری می‌شود. این میزان یکی از مهمترین نکات در زمینۀ مصرف برق جاروهای برقی است و توصیه می‌شود که پیش از خرید جاروبرقی‌های جدید به این مسئله نیز توجه شود.
عددی که نشان‌دهندۀ درصد بازدهی جاروبرقی است در حقیقت از تقسیم توان خروجی مکش آن بر توان ورودی بدست می‌آید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column][vc_column_text]

توان مکش:

[/vc_column_text][vc_column_text]

توان مکش جاروبرقی نیز یکی از نکات مهم آن نزد خریداران است. مسلماً کسانی که قصد خرید جاروبرقی دارند، تمایل دارند تا میزان مکش آن تا حد قابل قبولی بالا باشد و طبیعتاً هر چه توان مکش بیشتر باشد، گرد و غبار و ذرات ریز سریع‌تر پاکسازی و جمع‌آوری می‌شوند. به عبارت بهتر هم انرژی کمتری مصرف می‌شود و هم اینکه تمیزکردن و نظافت محل کار و یا منزل شما سریع‌تر انجام می‌شود. توان مکش بر حسب وات اندازه‌گیری و نوشته می‌شود و در حقیقت رقم آن بر اساس میزان فشار خلاء و همچنین جریان‌های هوا در دستگاه اندازه‌گیری و اعلام می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row”][vc_column][vc_column_text]

قدرت پاک‌کنندگی:

[/vc_column_text][vc_column_text]

منظور در حقیقت همان میزان قدرت جاروبرقی در زمینۀ تمیزکردن و جمع آوری گرد و خاک با کمک جاروبرقی است. همانند درجه‌بندی، این مقدار نیز بر اساس رتبه‌های A الی G تعریف می‌شود و A بیشترین میزان قدرت پاک‌کنندگی جاروبرقی و G کمترین میزان آن می‌باشد. توجه به این درجه و رتبه پیش از خرید جاروبرقی‌های جدید می‌تواند کمک مؤثری باشد.
امروزه در کشورهای پیشرفتۀ جهان از جمله کشورهای اروپایی بسیاری از محصولات خانگی تولید شده توسط شرکت‌های معتبر جهانی را به دقت بررسی و آزمایش می‌کنند و برچسب یا لیبل مخصوص هر یک از این محصولات با توجه به نتایج بدست آمده از آزمایش‌ها و لابراتورها تنظیم و ارائه می‌گردد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_separator style=”double” el_width=”80″]

[vc_empty_space height=”20″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!