11 دلیل لرزش ماشین لباسشویی که همه باید بدانیم.

حامی ال جی تنها نمایندگی واقعی تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان

 تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان : یکی از لوازم خانگی که امروزه در هر خانه ای یافت می شود ماشین لباسشویی است.

با وجود لباسشویی دیگر جایی برای دستان ضمخت و گلایه های بانوان وجود ندارد. اما بسیار اتفاق می افتد که ماشین لباسشویی منزل ما دچار مشکلات فنی شده و آرامش را از ما سلب می کند.

در این جا می خواهیم با یکی از این مشکلات فنی آشنا شویم.

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در لباسشویی ها اتفاق می افتد مشکل سر و صدای زیاد و لرزش آن ها است.

در اینجا می خواهیم با 11 دلیل بروز سر و صدا و لرزش در لباسشویی ها آشنا شده و نحوه برطرف کردن بعضی موارد را معرفی کنیم.

صدای تِق تِق یا دینگ دینگ ضعیف

این صدا که به طور ناگهانی در هنگام کار کردن لباسشویی اتفاق می افتد در بسیاری از مواقع ناشی از صدای برخورد دکمه ها ، زیپ یا پول خرد موجود در جیب ها است.

در این موارد لازم نیست کار خاصی انجام دهید فقط در شستشوهای بعدی سعی کنید با دقت بیشتری جیب ها را گشته و اشیاء خارجی را از لباس ها خارج کنید.

لرزش و صدای ناشی از استفاده بیش از حد ظرفیت

هر ماشین لباسشویی ظرفیت خاصی دارد که بر روی آن بر حسب کیلوگرم نوشته شده است. به هیچ وجه نباید لباسشویی را بیش از حد ظرفیت آن پر نمود. مثلا بعضی از خانم ها از لباسشویی های کوچک یا معمولی برای شستن پتو ، روفرشی و غیره استفاده می کنند.

اگر چنین کرده اید و سر و صدای ناهنجار می شنوید دستگاه را خاموش کرده و از بار اضافی آن بکاهید.

خراب شدن بولبرینگ ها

گاهی موقع کار کردن صدای خشک ساییده شدن و آسیاب شدن را می شنویم وحتی لباسشویی به شدت می لرزد. در حالت خاموشی در ماشین لباسشویی را باز کرده و با دست تشت گردان داخل لباسشویی را بچرخانید. این کار را هم به تندی و هم به آهستگی انجام دهید . اگر صدای آزار دهنده غژ غژ شنیدید احتمالا بولبرینگ های ماشین لباسشویی تان خراب شده و باید تعویض شوند.

صدای تلق و تلوق بلند همراه با تکان های شدید ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی را تازه خریده اید و کاملا نو است این صداها می توانند ناشی از پیچ های نگه دارنده تشت باشند. در بسیاری از لباسشویی ها برای پرهیز از چرخش تشت گردان و  صدمه به آن در حین جابجایی ، آن ها را با دو یا چند پیچ از بیرون سفت می کنند. کافی است آچار موجود در لباسشویی را برداشته و راهنمای استفاده را بخوانید. به راحتی پیچ ها را خواهید یافت. این پیچ ها را باز کنید مشکل برطرف خواهد شد.

صدای وزوز به همراه بوی سوختگی کیت و سیم مسی و اتصالات

این مشکل می تواند ناشی از سوختگی یا نیم سوز شدن موتور باشد. در این وضعیت در اسرع وقت ماشین لباسشویی را خاموش کرده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

سر و صدا و لرزش ماشین لباسشویی به خاطر تراز نبودن آن

این از جمله مواردی است که خودتان به راحتی می توانید آن را برطرف نمایید. برای اطمینان از تراز بودن یا نبودن دستگاه ، از یک تراز ساده استفاده کنید. اگر ماشین لباسشویی تراز نبود به راحتی با تنظیم پایه ها و به کمک تراز می توانید آن را تراز نمایید.

سایر علل

به طور کلی برای سرو صدای شدید و لرزش ماشین لباسشویی علل مختلفی وجود دارد که بسیاری از آن ها بدون باز کردن و بررسی دقیق توسط تعمیرکار ، قابل تشخیص نیستند.

از جمله این موارد می توان به پارگی تسمه ، خرابی پمپ تخلیه ، خرابی فنرهای لرزش گیر ، خرابی شفت ، خرابی فولی و … اشاره نمود.

توصیه می کنم در صورت بروز این موارد اگر فاقد ابزار فنی و مهارت لازم هستید کار را به افراد خبره بسپارید.

توجه : حامی ال جی تنها شرکت واقعی نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان است. اگر در اصفهان زندگی می کنید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان یا ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *