13 دلیل برای این که یخچال شما سرد نمی شود به همراه راه حل برطرف کردن مشکل

 حامی ال جی تنها نمایندگی یخچال فریزر ال جی در اصفهان

نمایندگی یخچال فریزر ال جی : یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای یک یخچال اتفاق می افتد عدم سرمایش کافی است. این سرمایش ضعیف می تواند در ناحیه یخچال یا در قسمت فریزر و یا در هر دو بخش اتفاق بیفتد.

با توجه به اهمیت سرمایش به خصوص در فصول گرم سال باید در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام کنید تا هم مشکل برطرف شده و هم از بروز مشکلات جدی تر خودداری شود.

خوشبختانه بسیاری از مواقع مشکل عدم سرمایش یخچال بنابه دلایل خیلی ساده ای اتفاق می افتد و می توان با رعایت چند نکته ساده مشکل را برطرف نمود.

برای موارد جدی تر می توانید با نمایندگی معتبر و یا یک تعمیرکار حاذق تماس گرفته و مشورت بخواهید.

در اینجا به بررسی چند مورد از این دلایل و نحوه برطرف کردن برخی از آن ها می پردازیم.

به هم ریختن تنظیمات دما

در بسیاری از مواقع به همین دلیل ساده یخچال شما دچار مشکل عدم سرمایش می شود. بنابراین وقتی با مشکل حاضر مواجه شدید اولین کار شما باید این باشد که تنظیمات دماسنج یخچال را چک کنید تا در محدوده دمایی مناسب تنظیم شده باشد.

ممکن است بپرسید چطور ممکن است تنظیمات دما به هم بریزد؟ من که به آن دست نزده ام.  جواب ما این است : در خیلی از موارد یک برق رفتگی ساده و اتصال مجدد ممکن است منجر به بهم ریختن تنظیمات دماسنج یخچال شود یا خیلی مواقع یک کودک شیطون و کنجکاو می تواند باعث به هم ریختن این تنظیمات شود. اگر باور نمی کنید فرزند کوچولو و عزیز دردونه خود را بغل کرده و  به جلوی یخچال خود بروید. اگر برد و دکمه های تنظیمات ، بیرون یخچال و روی درب آن واقع باشد آقا کوچولو یا خانم کوچولو ظرف چند ثانیه از شرمندگی آن ها در خواهد آمد.

پس گام اول : بررسی تنظیمات دما و در صورت نیاز تنظیم مجدد گستره دمایی.

سرد نشدن یخچال به دلیل عدم گردش صحیح هوای داخل یخچال

در بسیاری از یخچال ها هوای سرد تولید شده از طریق کانال های کوچکی به داخل یخچال هدایت می شود.  بسیار اتفاق می افتد که با قرار گرفتن ناخواسته یک ظرف یا جسم بزرگ در جلوی این کانال ، ورودی هوای سرد مسدود شده و مانع ورود آن به داخل یخچال می شود.

این گونه است که داخل یخچال گرم شده و در نتیجه مواد غذایی به خوبی سرد نمی شوند.

پس به خاطر داشته باشید: پس از بروز مشکل حاضر یکی از اولین قدم ها باید این باشد که داخل یخچال را چک کنید و اگر چنین مانعی وجود داشت آن را برطرف نموده و از تکرار این اشتباه برای موارد بعد خودداری نمایید.

سرد نشدن یخچال به دلیل عدم گردش صحیح هوای بیرون یخچال

بله . اشتباه نکرده اید. سیستم عملکرد یخچال به این صورت است که گرما را از مواد غذایی داخل گرفته و به بیرون می دهد و به این ترتیب مواد داخل یخچال سرد می شوند.

با توجه به نوع یخچال ، اگر به بغل یا پشت یخچال دست بزنید متوجه گرمای زیادی در آن می شوید. این همان گرمایی است که باید دفع شود. اگر در اطراف و پشت یخچال فاصله استاندارد رعایت نشده باشد فضای کافی برای دفع این حرارت وجود نخواهد داشت و ممکن است یخچال به خوبی کار نکند.

پس همیشه فضای خالی مناسب برای اطراف یخچال خود لحاظ کنید. سعی کنید در خانه ها و آشپزخانه های کوچک تر از یخچال های کوچک تر استفاده کنید که این فضا به نحو مطلوب تری وجود داشته باشد.

سرد نشدن یخچال به دلیل مواد غذایی زیاد در داخل یخچال

خیلی از مواقع به خصوص در مواقع مهمانی و مراسم خاص که مواد غذایی زیادی در داخل یخچال قرار می دهیم متوجه می شویم یخچال ما آن طور که باید مواد غذایی را سرد نمی کند.

این کار صرف نظر از این که مصرف برق را بالا برده و عمر مفید یخچال را کم می کند باعث می شود بازده یخچال هم به نحو قابل توجهی کاهش یابد.

پس هر گاه با چنین ضعفی در یخچال مواجه شدید و بار یخچال زیاد است قبل از تماس با تعمیر کار ، مواد غذایی درون یخچال را کم کرده و ظرف یکی دو ساعت آینده عملکرد آن را چک کنید.

بروز مشکل در پلاستیک درب یخچال

یکی از دلایل اصلی خوب سرد نکردن یخچال خرابی لاستیک درب یخچال است که باعث می شود فضای داخل یخچال به خوبی آب بندی نشده و یخچال عمل سرمایش را به خوبی انجام ندهد. ضعیف شدن آهنربای داخل لاستیک ، بروز پارگی در لاستیک به دلیل قدمت یخچال و… می توانند از عوامل ضعف کارکرد یخچال و سرمایش آن باشند.

در صورت بروز این مشکل باید با تعمیرکار تماس گرفته و نسبت به تعویض آ نها اقدام نمایید.

یخ زدن سنسور یا ترموفیوز و …

گاهی اوقات سنسور یا ترموفیوز یا یکی از قطعات دیگر بنا به دلایلی یخ می زنند و این باعث می شود که عمل اتوماتیک کردن ، یخ زدن ، سرمایش و … با مشکل جدی مواجه شود.

در این گونه موارد پیشنهاد می کنیم مواد غذایی داخل یخچال را خالی کرده به یخچال دیگری منتقل نموده در یخچال را باز کرده و برای مدت 24 ساعت یخچال را از برق بکشید.

بعد از 24 ساعت یخچال را روشن نمایید . اگر مشکل برطرف نشد با تعمیرکار تماس بگیرید.

علل دیگر

علاوه بر مواردی که نام بردیم سرد نکردن یخچال دلایل دیگری هم می تواند داشته باشد که به دلیل فنی بودن آن ها حتما باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

از جمله این موارد عبارتند از : خرابی فن کمپرسور ، برد الکترونیکی ، دَمپر ، ترموستات ، فن اپراتور ، بسته شدن لوله های کندانسور ، کم شدن گاز خنک کننده و …

توجه : حامی ال جی تنها شرکت واقعی  نمایندگی یخچال فریزر ال جی در اصفهان است. جهت دریافت مشاوره رایگان یا ثبت سفارش در اصفهان و خمینی شهر می توانید با ما تماس بگیرید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *