6 دلیل داغ بودن بدنه یخچال و راه های برطرف کردن عیب

حامی ال جی تنها واحد مجاز  نمایندگی قطعات یخچال ال جی در اصفهان

نمایندگی قطعات یخچال ال جی – اگر به بدنه و پشت یخچال دست زده باشید متوجه گرمای آن شده اید. این پدیده تا حد زیادی امری طبیعی است. اما گاهی این گرما خیلی بیش لز حد معمول است. تا جایی که به داغی می رسد و مایه نگرانی می شود.

چاره چیست؟ مشکل از کجاست ؟ برای پیشگیری از داغی بیش از حد یخچال چه باید کرد؟

با ما همراه باشید.

انباشته کردن بیش از حد داخل یخچال

سیستم عملکرد تمام یخچال ها تقریبا به یک گونه است. گرمای هوا و مواد داخل یخچال را می گیرند و به ما هوای سرد تحویل می دهند.

اگر داخل یخچال را از مواد غذایی انباشته کنید عملا دارید کندانسور را وادار می کنید برای سرد کردن این مواد کار بیشتری انجام داده و داغ کند. این گرما از طریق لوله های مربوطه که در بدنه و پشت یخچال قرار دارند دفع می شود.

زیاد باز و بسته کردن در یخچال

باز و بسته کردن بیش از حد در یخچال هم مثل همان پر کردن یخچال است. وقتی یخچال زیاد و برای طولانی مدت باز می شود هوای سرد آن به بیرون منتقل شده و هوای سرد جایگزین آن می شود. باز هم روز از نو و روزی از نو.

کندانسور و کار زیاد و از طرف دیگر داغ کردن یخچال.

بسته بودن محیط اطراف یخچال

یخچال باید از پشت و از طرفین فضای کافی برای تهویه داشته باشد. این فضای کافی برای این است که گرمای کندانسور و لوله های آن تهویه شود.

در  یخچال های قدیمی ، گرما بیشتر از پشت و در یخچال های جدید بیشتر از طرفین تهویه می شود. این موضوع را به خوبی در نظر داشته باشید.

غذای داغ داخل یخچال ممنوع

قرار دادن غذای داغ در داخل یخچال و فریزر آن علاوه بر آن که برای سلامتی مضر است زحمت کندانسور را برای خنک کردن محتویات داخل یخچال بسیار زیاد می کند.

کار بیشتر مساوی است با داغ کردن بیشتر.

در واقع گرمایی که از بدنه یخچال خارج می شود همان گرمایی است که از هوا و اجسام داخل یخچال گرفته شده و به بیرون ارسال می شود.

پس به احترام سلامتی خود و یخچال خود از قرار دادن مواد و ظروف داغ در یخچال خودداری نمایید.

نمایندگی قطعات یخچال ال جی

کثیفی کندانسور یخچال

در یخچال هایی که سالیان سال کار کرده اند معمولا یک لایه ضخیم گرد غبار روی کندانسور آن ایجاد می شود . این لایه مانع خنک شدن صحیح کندانسور می شود.

تمیز کردن این لایه می تواند کمک زیادی برای جلوگیری از داغی بیش از حد کندانسور شود.

خرابی فن خنک کننده

اگر همه موارد فوق را بررسی کردید و به نتیجه نرسیدید وقت آن است که نگاهی به فن خنک کننده بیندازید. توصیه می کنیم اگر مهارت فنی لازم را ندارید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

توجه : حامی ال جی تنها شرکت واقعی  نمایندگی قطعات یخچال ال جی در اصفهان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *