7 دلیل برای این که یخچال درست اتومات نمی کند.

حامی ال جی تنها تعمیر یخچال ال جی در اصفهان

تعمیر یخچال ال جی در اصفهان : اتومات نکردن یخچال همان قدر آزار دهنده است که سرد نکردن آن می تواند آزار دهنده باشد.

اتومات کردن باعث می شود دمای یخچال متعادل مانده و از یخ زدن مواد غذایی درون یخچال جلوگیری شود.

اما چه چیزی مانع از اتومات کردن صحیح یخچال می شود؟ این سوالی است که می خواهیم در اینجا به آن پاسخ بدهیم. با ما همراه باشید….

باز و بسته کردن زیاد در یخچال

معمولا در خانه های پرجمعیت یا در ایام مهمانی و یا بعضی بر طبق عادت یخچال را زیاد باز و بسته می کنند.

باز و بسته کردن زیاد باعث می شود مواد غذایی آن طور که باید سرد نشوند و در نتیجه یخچال به موقع اتومات نکند. پس با باز و بسته کردن به اندازه به یخچال فرصت کافی یرای سرد کردن و  در در نتیجه اتومات کردن را بدهید.

خرابی ترموستات

قطعه ای که در یخچال وظیفه اتومات کردن را بر عهده دارد ترموستات نامیده می شود. ترموستات به کمپرسور دستور قطع شدن در دمای مورد نظر را می دهد. بعد از این که دما قدری بیشتر از مقدار لازم افزایش یافت ترموستات دستور کار کردن مجدد را به کمپرسور می دهد.

در یک کلام ، وقتی ترموستات خراب شد اتوماتیک کردن تمام می شود. پس می توان گفت یکی از دلایل اصلی اتومات نکردن یخچال ، خرابی ترموستات است. تعمیرکار با تعویض این قطعه مشکل را برطرف می کند.

قرار دادن غذای گرم در یخچال

این کار در دراز مدت عمر یخچال فریزر را کوتاه می کند و در کوتاه مدت باعث دیر اتومات کردن یخچال می شود. دلیل آن هم با توجه به پاراگراف بالا بسیار ساده است. غذای گرم به معنای دمای بالا و کار کردن طولانی تر کمپرسور است. به محض رسیدن به دمای مورد نظر کمپرسور مجددا اتومات خواهد کرد.

وجود نشتی در گاز یخچال

از کجا بفهمیم یخچال ما نشتی گاز دارد؟ اگر یخچال شما به خوبی سرد نمی کند از طرفی عمل اتومات خیلی دیر به دیر انجام می شود یا اصلا انجام نمی شود احتمالا یخچال دچار نشتی گاز است. در صورت وجود برفک در یخچال ، اول برای مدت 24 ساعت یخچال را از برق بکشید تا برفک ها کاملا آب شوند. سپس یخچال را روشن کنید و چک کنید خوب سرد می شود یا نه. اگر دو شرط فوق را همزمان داشته باشد احتمالا دچار نشتی گاز است.

خرابی سنسور یا برد الکترونیکی

یخچال های جدید دارای این دو قطعه اند. خرابی هر یک از این دو مورد می تواند عامل اتومات نکردن یخچال باشد. تشخیص خرابی این دو مورد باید توسط تعمیرکار انجام شود.

در صورت خرابی سنسور ، باید آن را تعویض نمود. اما برد الکترونیکی باید تعمیر شود.

تعمیرکار برد را باز کرده و جهت تعمیر به تعمیرگاه خواهد برد.

خرابی درِ جایخی در یخچال های قدیمی

خرابی در جایخی یا کنده بودن آن باعث می شود سرما از داخل جایخی به مواد غذایی پایین سرایت نموده علاوه بر یخ زدن غذاها ، عمل اتومات دیر به دیر انجام بگیرد.

ضعیف شدن موتور یخچال

خیلی مواقع اتومات نکردن ناشی از ضعف موتور است . اگر یخچال شما اتومات نمی کند و از موتور یخچال به جای شنیدن صدای معمولی صدای شدیدی شنیده می شود احتمالا موتور آن ضعیف شده و باید موضوع را با یک تعمیرکار در میان بگذارید.

توجه : حامی ال جی تنها شرکت واقعی نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در اصفهان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *