9 دلیل برای این که یخچال روشن نمی شود.

حامی ال جی تنها واحد مجاز نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در اصفهان

نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در اصفهان – بسیار اتفاق می افتد که یخچال شما یک دفعه خاموش شده و دیگر روشن نمی شود یا یک روز به سراغ یخچال رفته در آن را باز می کنید و متوجه می شوید یخچال خاموش است ، یا روشن است و سرد نمی کند.

برای کار نکردن یخچال دلایل زیادی وجود دارد. بسیاری از این موارد را می توان با یک بررسی ساده و بدون نیاز به تعمیرکار برطرف نمود اما برای برطرف کردن سایر موارد نیاز به مراجعه به یک استادکار حاذق است.

در این جا به بررسی تعدادی از این موارد می پردازیم.

عدم برق رسانی صحیح به یخچال

در بسیاری از موارد روشن نشدن یخچال دقیقا به همین دلیل ساده است. ممکن است فیوز برق پریده باشد ، برق رفته باشد ، پریز مورد استفاده دچار مشکل شده باشد ، محافظی که برای یخچال استفاده می کنید درست کار نمی کند ، به دلیل ضعیف بودن برق ، محافظ جریان کافی از خود عبور نمی دهد یا حتی دو شاخه یا سیم یخچال دچار مشکل شده است.

پس قبل از این که دچار تشویش شده یا با تعمیرکار تماس بگیرید حتما این موارد را چک کنید . اگر قدری فنی باشید به کمک یک فازمتر یا اهم متر و … می توانید همه این موارد را به سادگی چک نمایید.

خرابی برد الکترونیکی یا همان برد یخچال

در یخچال های امروزی یک برد الکترونیکی وجود دارد که نقش مغز متفکر یخچال را ایفا می کند و وظیفه کنتزل قسمت های مختلف یخچال را بر عهده دارد.

این برد بنا بر دلایل مختلفی می تواند دچار مشکل و خرابی شود. تجربه نشان داده یکی از اصلی ترین دلایل خرابی برد الکترونیکی یخچال نوسانات برق می باشد.

خرابی برد الکترونیکی می تواند منجر به خرابی یخچال و سرد نکردن آن یا خاموشی کامل یخچال شود . تعمیرکارها برد را باز کرده و برای تست و تعمیر با خود به تعمیرگاه می برند.

تشخیص خرابی یا سلامت برد کار ساده ای نیست و کار تعمیرکاران حرفه ای می باشد.

خرابی ترموستات

ترموستات کار تنظیم دما را دارد و همان پیچ پلاستیکی سیاهی است که در یخچال های قدیمی می بینید.

گاهی روشن نشدن یخچال به دلیل خرابی ترموستات اتفاق می افتند.

کلا هر وقت با خاموشی یخچال مواجه شدید پس از اطمینان از سلامت سیستم برق رسانی ، بهتر است برای چند ساعت یخچال را از برق کشیده و دوباره روشن نمایید.

خرابی رله ، استارت ، موتور ، کمپرسور ، اورلود (over load) ، سیم کشی داخلی و …

به غیر از مواردی که در بالا توضیح دادیم موارد ذکر شده فوق هم می توانند عامل روشن نشدن یخچال باشند.

این ها همه مواردی هستند که باید توسط یک تعمیر کار خبره چک و تعمیر گردند.

توجه : حامی ال جی تنها شرکت واقعی نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در اصفهان است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *